Mieszkanie dla pary

Mieszkanie dla pary

Projektowanie mieszkania dla pary nie może być traktowane w sposób ogólnikowy. Co więcej, mimo, iż w tym przypadku należy uwzględnić potrzeby jedynie dwóch osób, powinniśmy liczyć się również z tym, że niezmiernie istotne jest branie pod uwagę powiększenia się rodziny, co przekłada się także na projektowanie poszczególnych pomieszczeń, jak i całego mieszkania.

Dwójka osób to w zdecydowanej mierze oczekiwania, które należy ustalać na podstawie wspólnych potrzeb i preferencji. Co więcej, na egoizm w tym wypadku nie ma w ogóle miejsca. Ustalając poszczególne kwestie należy więc dzielić się pomysłami oraz uwagami z partnerem. Nie oznacza to jednak, że w wspólnym mieszkaniu nie możemy sobie pozwolić na sferę prywatności. Przeciwnie jest to niezmiernie ważne. Każdy z nas bowiem bez względu na to, z kim mieszka i jak bardzo jest otwarty, musi mieć swoją własne, bezpieczne miejsce, w którym wypoczywa i czuje się swobodnie.

Mieszkanie dla pary powinno więc być aranżowane tak, aby pogodzić wspólne interesy. Urządzając każdy pokój, należy się kierować tym, co jest dla nas ważne i priorytetowe. Kuchnia może więc być duża i przytulna lub też stanowić niewielki aneks przystosowany do indywidualnych potrzeb. Pokój dzienny zaś można zaprojektować jako miejsce otwarte dla przyjaciół oraz gości. Pozostałe pomieszczenia mogą natomiast być przeznaczone na gabinet lub też jako oddzielne pokoje do wypoczynku. Nie mniej jednak warto już na samym początku zastanowić się, czy nie chcemy przeznaczyć jednego pokoju dla dziecka, które może się pojawić wkrótce lub też jest planowane. Należy również pamiętać, że jeśli na etapie projektowania pominiemy ten aspekt z czasem może on stanowić dodatkowe trudności. Jak się bowiem okazuje w sytuacji takiej kluczowa pozostaje ponowna aranżacja, a nawet dodatkowe zabiegi w celu zagospodarowania nowej, wolnej przestrzeni.