Moda i elegancja, a praktyczność?

Moda i elegancja, a praktyczność?

13178054751850731Gdy zajmujemy się projektowaniem wnętrz, niezmiernie istotne pozostaje połączenie ze sobą zarówno tego, co modne i eleganckie z tym, co w pełni praktyczne. Co istotne, nie zawsze jedno idzie w parze z drugim. Niekiedy zdarza się nawet, że elegancki, modny wygląd przekreśla funkcjonalność mebli, wyposażenia, jak i pozostałego sprzętu.

W czasie projektowania wnętrz nie powinniśmy więc kierować się tylko jednym kryterium, które skoncentrowane jest na stosownym, ładnym wyglądzie. Jak się okazuje bowiem, krzesło może wyróżniać się przepięknym wykończeniem, a tym samym zdecydowanie nie nadawać się do celu, do jakiego zostało pierwotnie przeznaczone.

Moda i elegancja jest czymś, co przyciąga naszą uwagę. Co ważne, dobierając wyposażenie, starajmy się szukać rzeczy, które poza starannym wykonaniem i dobrą prezencją spełniają przede wszystkim funkcje, do jakich zostały stworzone. Obecnie z powodzeniem możemy otrzymać zarówno jedno, jak i drugie, przez co zaspokojona zostaje nasza potrzeba estetyki, z drugiej zaś strony nie musimy się martwić o praktyczność.

Każdy zakup nowych mebli, jak i sprzętów powinien być przemyślany. Nie starajmy się więc sami siebie oszukiwać, że dobrze wyglądające gadżety okazać się mogą użyteczne. W rzeczywistości bowiem nie jest to możliwe. Mając zaś na myśli praktyczność, pamiętajmy o tym, aby nie „zagracać” mieszkania mnóstwem bibelotów. Być może są one ładne, jednak w nadmiarze jak najbardziej niepotrzebne, co więcej ich funkcją jest jedynie dekoracyjność, wskutek czego nie mamy z nich większego pożytku.

Podążanie za trendami rodzi jednak swego rodzaju ryzyko, wskutek którego nie oglądamy się za bardzo za tym, co przyniesie nam korzyść. Niekiedy więc kupujemy krzykliwe, wielobarwne, ekstrawaganckie wyposażenie oraz gadżety przez co do mieszkania wprowadzamy jedynie chaos. Pamiętajmy zatem o tym, jak ważne jest rozsądne podejście, dzięki któremu uda nam się uniknąć sytuacji tego typu.